Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2023

Gösterim: 415

Üniversitemiz Rektörlüğüne Prof. Dr. İsmail BOZ Atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Üniversitemizin yeni Rektörü Prof. Dr. İsmail BOZ oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan 01.12.2023 tarihli Resmi Gazete'de 4 üniversiteye rektör atandı. Üniversitemiz Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13. Maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’inci, 3’üncü ve 7’inci maddeleri gereğince Prof. Dr. İsmail BOZ atandı.

Yeni Rektörümüz Prof. Dr. İsmail BOZ, 1966 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Lisans eğitimini (1987) İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümü’nde;  yüksek lisans eğitimini (2010) Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde, doktora eğitimini (1993)  ise Milli Eğitim Bakanlığı yurt dışı doktora bursları ile Imperial College of Science, Technology and Medicine’da (Londra Üniversitesi, Kraliyet Kolejinde) Kimya Mühendisliği Dalında tamamladı. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi, Mühendislik Fakültesinde Kimya Mühendisliği Bölümü’nde akademik hayata katıldı. 1998 yılında Doçent, 2004 yılında Profesör olarak İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’da Profesör olarak aynı bölümde akademik çalışmalarına devam etti.

70 civarında yurtdışı SCIE makalesi ve yüzün üzerinde ulusal-uluslararası kongrede sunumları olan Prof. Dr. İsmail BOZ son olarak, Boğaziçi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde Dekanı olarak görev yapmıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Boz, orta derecede Arapça ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.